Skolēnu pētnieciskie darbi

Pētniecisko darbu mērķi

• Sekmēt skolēnu zinātniskā pasaules uzskata un darbības attīstību.
  • Attīstīt skolēnu praktiskās, organizatoriskās, pētnieciskās darbības, analītiskās un kritiskās domāšanas, plānošanas un komunikācijas prasmes.
  • Sniegt ievirzi tālākizglītībai.

Uzdevumi

•  Iepazīties ar pētniecības darba būtību, metodēm.
  • Veidot prasmes darbā ar informācijas avotiem (bibliotēku, internetu, intervijas utt.).
  • Apgūt prasmi apstrādāt pētījumu gaitā iegūtos datus un analizēt rezultātus.
  • Apgūt prasmi sastādīt un noformēt pārskatu par pētniecisko darbu.
  • Iegūt praksi novērtēt savu paveikto darbu, izklāstīt un pamatot savu viedokli, uzstājoties zinātniskajās konferencēs.

Individuālās zinātniski pētnieciskās darbības organizācija

Mazie skolēnu mācību uzņēmumi – 8.klase

•  Ideju ģenerēšana (sociālo zinību stundās, klases stundās) un laika plānojuma izveide – janvāris.
  • Komandas veidošana, uzņēmuma nosaukums, saskaņot to ar atbildīgo    konsultantu  – janvāris.
  •  Biznesa plāna veidošana, produkta ražošana  – janvāris, februāris .
  • Produkta vai pakalpojuma prezentācija – februāris (projekta nedēļas laikā)

Pētnieciskais darbs 9.klasē:

• Izvēlēties tēmu, saskaņot to ar darba vadītāju – līdz 1.februārim.
  • Apkopot idejas par teorētiskajā un praktiskajā daļā veicamajiem uzdevumiem– līdz 1.februārim.
  • Regulāras konsultācijas ar darba vadītāju, veicamo uzdevumu izpilde (ieraksti pētnieciskā darba izstrādes kartē) – līdz 12.februārim.
  • Ievada un teorētiskās daļas izveide – līdz 12.februārim.
  • Praktiskās daļas izstrādāšana un darba noformēšana – projektu nedēļas laikā.
  • Pētnieciskā darba prezentācija un vērtēšana, piešķirot punktus ( saistot to ar Zīļu spēli) – 15.februāris.

Pētnieciskais darbs 11.klasē:

• Skolotāju vai citu konsultantu konsultācijas par darba veikšanu.
  •  Zinātniski pētnieciskā darba praktiskās daļas izstrāde – līdz janvārim.
  • Darba iesniegšana – janvāra beigas.
  • Prezentāciju veidošana – februāris (projekta nedēļā).
  • Darba aizstāvēšana zinātniski pētniecisko darbu konferencē skolā – februāris.

Vērtēšanas kārtība

• 8. un 9. klasē darbu novērtē ar atzīmi, ieliekot to e –klasē un liecībā ar norādi Zinātniski pētnieciskais darbs.
  •  11. klases skolēni darbus prezentē skolas zinātniskajā konferencē, kur tos vērtē komisija. Darbu vērtē ar atzīmi.
  • ZPD darba tēma un vērtējums tiek ierakstīts e-klasē.

Dokumenti pētniecisko darbu īstenošana