Karjeras izglītība

Dodies uz:

2020./2021.mācību gadu

2019./2020. mācību gadu

2018./2019. mācību gadu

“Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Karjeras izglītība Ērgļu vidusskolā

Projekta mērķis: Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.

Karjeras izglītība skolā ir cieši saistīta ar skolēnu mācību programmas apguvi un nākotnes plāniem. Tā veicina skolēnos nodarbinātībai nepieciešamo prasmju attīstību: palīdz karjeras plānošanā, attīstīt prasmes interešu, spēju un iespēju samērošanā, lai sniegtu atbalstu karjeras mērķu izvirzīšanā, palīdz uzkrāt zināšanas un izpratni par darba pasauli, kā arī akcentē nākotnes profesijas saikni ar mācību procesu, veicina sniegto iespēju un resursu izmantošanas un tālākizglītības informācijas meklēšanas prasmes.

Pedagogs – karjeras konsultants skolā:

 • konsultē, informē un izglīto skolēnus karjeras attīstības jautājumos,
 • sniedz atbalstu viņu karjeras plānošanā,
 • koordinē karjeras izglītības darbu skolā,
 • organizē un īstenot plānotos karjeras izglītības pasākumus,
 • vāc un sniedz informāciju par karjeras iespējām.

   Informāciju un konsultāciju par karjeras izvēles jautājumiem ir iespējams saņemt pie pedagoga – karjeras konsultanta.

Kontaktinformācija:

Pedagogs karjeras konsultants – Evija Freivalde, t.- 371 26520963, e-pasts  karjeraergli@inbox.lv

2023./2024.mācību gads

16.-20.oktobris - Karjeras nedēļa

2022./2023.mācību gads

Izstāsti un iedvesmo!

        28.03.2023. Ērgļu vidusskola rīkoja karjeras pasākumu “Izstāsti un iedvesmo”, kurš bija paredzēts Madonas novada 10. klašu skolēniem.

   Pasākumā piedalījās Madonas Pilsētas vidusskola, Cesvaines vidusskola, Lubānas vidusskola un, protams, Ērgļu vidusskola. Sakumā jaunieši iepazinās ar mūsu skolu.  Par to bija parūpējušies Ērgļu vidusskolas 10. klases skolēni, sagatavojot stāstījumu un vizuālu prezentāciju par interesantākajiem mirkļiem no skolas ikdienas dzīves ar pašu  piedalīšanos.

    Pēc skolas apskates jaunieši ķērās pie pasākuma galvenās daļas, apmeklējot Ievas Vecvagares SIA “Ievziedi un Ogas” , Ilzes Mailītes SIA “Mailīšu Fabrika”, Gunāra Vīganta SIA “Tauri” un Mārča Feldberga atpūtas pagalmu “Tiltiņi”. Bija iespēja apskatīt dažādas nozares – floristiku, amatniecību, lauksaimniecību un tūrismu.  Sākumā skolēni pēc rotācijas principa apmeklēja trīs uzņēmējus, un tad visi kopā devās pie Mārča Feldberga, kur izbaudīja un iepazina tūrisma nozari.  Uzņēmēju iedvesmas stāsti bija lieliski, pārdomāti un pat ar balviņām. Ērglēnieši lieliski spēja iedvesmot un pamudināt jauniešu nebaidīties no sava uzņēmuma veidošanas un arī parādīja, ka laukos ir visas iespējas attīstīties.  

   Prieks par to, ka jaunieši ļoti aktīvi uzdeva jautājumus un ar interesi klausījās iedvesmas stāstos. Paldies Ievai Vecvagarei, Ilzei Mailītei, Gunāram Vīgantam, Mārcim Feldbergam par  lielisko dienu. 

Evija Freivalde, ĒV karjeras konsultante

Karjeras nedēļa 2022

Jau pavisam drīz notiks Karjeras nedēļa 2022.

Pasākumu detalizētāku informāciju meklējiet šeit:

Saite uz materiāliem: https://ej.uz/KN2022

 

2021./2022.mācību gads

Norises datumi:

 • 9. – 14. marts: Ēnotāju 1.pieteikšanās kārta uz vakancēm
 • 15. – 17. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 1.kārtā saņemtos pieteikumus
 • 18. – 21. marts: Ēnotāju 2.pieteikšanās kārta uz vakancēm
 • 22. – 24. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 2.kārtā saņemtos pieteikumus
 • 25. – 28. marts: Ēnotāju 3.pieteikšanās kārta uz vakancēm
 • 29. – 31. marts: Ēnu devēji izvērtē, noraida un apstiprina, 3.kārtā saņemtos pieteikumus
 • 1.aprīlis: Nejaušais ēnotājs(Kļūstot par Nejaušo Ēnotāju,  tiek dota iespēja izvēlēties vienu no piedāvātajām brīvajām Ēnu devēju vakancēm. Tu automātiski kļūsi par šī Ēnu devēja Ēnotāju. Šajā kārtā piedalās tikai tie Ēnu devēji, kam palikušas neaizpildītas vakances un kas ir izvēlējušies piedalīties Nejaušajā Ēnotājā.)
 • 6. aprīlis: Ēnu diena

6.aprīlis - Ēnu diena

     

     Šogad 6. aprīlī notiks ilgi gaidītā Junior Achievement Latvia rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem “Ēnu diena”

      Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. 

     Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances portālā www.enudiena.lv līdz 28. martam, savukārt no 9. marta pieteikšanos piedāvātajām vakancēm uzsāks skolēni, potenciālie Ēnotāji.

 Šogad ēnošana varēs norisināties klātienē vai tiešsaistē, atkarībā no Ēnu devēja iespējām un ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

    Ēnu diena ir skolēnu pieprasītākā Junior Achievement programma un katru gadu ēnot vēlas doties vairāki tūkstoši skolēnu visā Latvijā. 

 

Visa jaunākā informācija par programmu Ēnu diena atrodama portālā www.enudiena.lv

 

Karjeras nedēļa Ērgļu vidusskolā

      Karjeras nedēļa šogad norisinājās no 11. līdz 15.oktobrim.

       Karjeras nedēļas ietvaros Ērgļu vidusskolas jauniešiem bija iespēja ne tikai piedalīties  VIAA rīkotajos pasākumos, bet arī iesaistīties diskusijā ar vietējiem uzņēmējiem. 11. un 12. klasei varēja ieklausīties Ērgļu uzņēmēju Ievas Vecvagares, Mārča Feldberga un Gunāra Vīganta veiksmes stāstos.  Uzņēmēji skolā viesojās 11. un 14.oktobrī. Sarunas laikā jaunieši uzzināja:

 • Kā veiksmīgi uzsākt pašiem savu biznesu;
 • Kādi bijuši galvenie izaicinājumi ceļā no skolas sola līdz veiksmīgam uzņēmējam;
 • Cik viegls vai grūts ir bijis ceļš uz veiksmīgu biznesu.

 Šādi veiksmes stāsti un diskusijas  jauniešus iedvesmo uz veiksmīgu karjeru.

1.Mācībstunda 7.-9. klašu skolēniem videoformātā no 11. oktobra būs pieejama VIAA Youtube kanālā

2.Tiešsaistes diskusija vecākiem/ģimenes locekļiem 11. oktobrī plkst.19:00 tiešsaistē Facebook kontā TavaiKarjerai

Vecāki un ģimenes locekļi aicināti pieslēgties!

3.Tiešsaistes diskusija jauniešiem 12. oktobrī plkst.14:00 tiešsaistē Facebook kontā TavaiKarjerai

TĒMA: IKT jomas profesiju daudzveidības un plašā pielietojuma parādīšana, uzklausot gados jaunu nozares profesionāļu stāstus par viņu karjeras ceļu un nodarbošanās specifiku.

Jaunieši, vecāki un pedagogi aicināti attālinātai dalībai pasākumā.

Diskusija vecākiem_tehnoloģijas_draugs_vai_svešinieks (1) (3)
Diskusija_jauniešiem (2)

2020/2021.mācību gads

Attālināti mācās arī vecāki un skolotāji

          

 

     Ar VIAA projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās mācību iestādēs” atbalstu 10.03. norisinājās seminārs Ērgļu vidusskolas vecākiem un pedagogiem „Kā runāt ar jaunieti par karjeru”. Pasākumu vadīja sociālais tehnologs, pasniedzējs Andris Arhomkins.  

     Seminārā tika izrunāti dažādi jautājumi gan par attiecībām, gan par jaunieša karjeras izvēli. Lektors minēja piemērus, kā runāt ar jaunieti šajā informācijas pārpilnajā laikmetā, kad informācijas iegūšanas ātrums, salīdzinot ar daudzu vecāku un skolotāju jaunības laiku, ir pieaudzis 400 reizes. Svarīgi ir aizdomāties, ko jaunietis sagaida no pieaugušā, kad atrodas karjeras izvēles krustcelēs. Klausītāji uzzināja, kādas ir metodes, kuras vecāki vai pedagogs var izmantot sarunā ar jaunieti. Lektors izklāstīja, kā var nonākt pie rezultatīvas kumunikācijas ar tik vienkāršu paņēmienu kā saruna, jautājumi padomu vietā. Galvenais – attiecības veidot ar prieku.

 Paldies vecākiem un pedagogiem par dalību seminārā!

document(2)
27.-28.oktobrī tiešsaistes diskusijas skolēniem un vecākiem:
Plakats_jauniesi_28.10-1-page0001
Plakats_vecaki_27.10-page0001

2019./2020.mācību gads

 

 

Informāciju par atvērto durvju dienām Latvijas izglītības iestādēs, uzņēmumos un valsts pārvaldē jūs varat atrast šeit ↓

Atvērto durvju dienas

 

 

 

4.klase Latvijas nacionālajā bibliotēkā

Projekta  Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 19.02. 4. klases skolēniem bija lieliska iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku. Ekskursijas laikā skolēni ar interesi klausījās, jautāja, brīnījās, cik dažādu profesiju pārstāvji stādā bibliotēkā, cik interesanti ir viņu darba pienākumi.

      Līdz šim skolēniem bija izveidojies stereotips, ka bibliotēkā strādā tikai bibliotekārs.  Tomēr skolēni uzzināja cik daudz tehniskā personāla strādā bibliotēkā, lai nodrošinātu tās darbu. Uzzināja ko tad īsti bibliotēkā dara bibliogrāfi, valodnieki, vēsturnieki, sabiedrisko attiecību speciālisti, izstāžu kuratori, gidi.  

Rosinātava 2020

 Projekta  Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 5. februārī mēs, Ērgļu vidusskolas 10-.12. klases skolēni, devāmies uz neformālu un radošu konferenci “Rosinātava”. Tikšanās notika kultūras centrā ,,Siguldas devons”.

     Šajā konferencē sabiedrība pazīstamas personības dalījās savos pieredzes stāstos, rosinot, mūs, jauniešus, noticēt sev un saviem sapņiem un ka visu var arī sasniegt tepat, Latvijā. Rosinātāji, kuri aicināja  mūs tiekties uz saviem mērķiem, bija Rick Feds, Artis Daugins, Kristaps Rasims, Gundega Skudriņa, Madars Apse un citi iedvesmojoši cilvēki. ,,Rosinātavā” mēs sapratām to, ka ir labi dažreiz kļūdīties, vienmēr vajag apzināties to, ka nav nereālu un nesasniedzamu mērķu – viss atkarīgs no mums pašiem. Arī valsts prezidents Egils Levits runāja par interesantu tematu – “Kāpēc atgriezties?”

     Šī konference bija lieliska ar to, ka tā mums  lika saprast, ka nav nozīmes, cik daudz tu kļūdies un cik neveiksmes tu esi piedzīvojis. Un, ka visas lieliskās, skaistās un patiesi interesantās lietas var piedzīvot un ieraudzīt tikai ārpus savas komforta zonas.

                                                       Kristena Grāvīte, 12.klases skolniece

11.klases domas par pasākumu “Rosinātava”:

“Man ļoti patika apmeklēt šāda veida pasākumu. Tas bija ļoti pārdomāts un interesants. Šis pasākums man sniedza  iedvesmu, padomus nākotnei”.

“Šajā pasākumā man patika klausīties stāstos, kā caur dažādām problēmām un dzīves likstām cilvēki ir izveidojuši veiksmīgus un pasaulē atzītus uzņēmumus”.

“Dariet to, kas jums patīk, neraugoties ne uz ko! Pat ja draugiem un klasesbiedriem jūsu mērķis šķiet muļķīgs”.

“Šis pasākums man ļoti patika, ieguvu zināšanas par tālāko savu karjeras izvēli un izglītību. Ļoti patika improvizācijas teātris. Ar apbrīnu skatījos un klausījos,  kā cilvēki spēj  tā  runāt un ir tik ļoti elastīgi”.

 

“Ēnu diena 2020” 12.februāris

      Šogad  Ērgļu vidusskolas skolēni izvēlējās ēnot medicīnas jomā strādājošos profesionāļus. Tika izvēlēts ēnot zobārsta, operācijas māsa un medicīnas iekārtu inženiera profesijas pārstāvjus. Skolēni bija sajūsmā par tādu iespēju.

Karjeras pasākumi skolā novembrī:

     Kā jau katru gadu, arī šogad 12. klase veidoja savas mācību firmas. Jau  agrā 29. novembra rītā skolā virmoja satraukums un aktīva darbošanās: 12.klase gatavojās prezentēt savu saražoto produkciju.

     Šogad kopā bija trīs firmas. Katrai sievietei ir nepieciešami skaisti auskari, un par to bija padomājušas Katrīna Dudko un Kristena Marta Grāvīte  IK SMF “Sapņu nokrāsas”, piedāvājot no filca izgatavotus auskarus, kurus varēja izvēlēties dažādās krāsās. Un kā tad uz veikalu bez skaistas somas. Monta Purviņa un Edīte Alekse IK SMU “EMBAG” bija izgatavojušas skaistas batikotas somas. Ginta Lazdiņa, Alens Kārlis Kārkliņš un Jānis Rūdolfs Kalniņš no IK SMU “GAJ Wood“, pārsteidzot visus klātesošos ar savu atraktivitāti, piedāvāja dažādus koka piekariņus.

Darbu aizstāvēšanu šogad vēroja, vērtēja un deva noderīgus padomus trīs Ērgļu novada uzņēmēji. Arī viņiem ir savs viedoklis par šo pasākumu.

    Paldies par iespēju  šeit būt. Būt laikā, kad kādam ir jauns sākums. Nesen lasīju atziņu, ko bija rakstījis kāds no pasaules lielajiem biznesmeņiem: “Nevajag dzīties pēc naudas, vajag dzīties pēc aizraušanās.”

                                                                                      SIA  “Mailīšu Fabrika” valdes locekle Ilze Mailīte

     Prieks par jauniešiem, kuriem ir intereses, sapņi, vēlmes  un iespējas tos realizēt. Nākotnē novēlu neapstāties, turpināt iesākto un vienmēr  degt  par savu ideju.

                                                                              “Neganti Gardi” mārketinga speciāliste  Ieva Vecvagare

     Šodien pirmo reizi piedalījos šāda veida pasākumā. Biju nedaudz pārsteigts par darba kvalitāti. Protams, darba šiem jaunajiem uzņēmējiem vēl daudz. Idejas labas un novēlu turpināt šo iesākto darbu.

                                                                                                SIA  “Būve IG” valdes loceklis  Ivars Tirzmalis

Paldies Ilzei Mailītei, kura jauniešiem izstāstīja par savu pieredzi un  karjeras ceļu līdz savam uzņēmumam. Viņa  iedrošināja jauniešus nebaidīties no savām  idejām un meklēt to īsto ceļu, lai to īstenotu.

Evija Freivalde, pedagogs – karjeras konsultants

Karjeras pasākumi skolā oktobrī:

Karjeras diena Ērgļu uzņēmumos un iestādēs

      No 14. līdz 18. oktobrim Latvijā norisinājās  karjeras nedēļa. Tās laikā Ērgļu vidusskolas skolēniem bija iespēja iepazīt dažādās tautsaimniecības nozarēs iespējamo nodarbošanos nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, iepazīties ar ražošanas procesu. Jauniešiem bija iespēja piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās.

    Paldies par uzņemšanu un atbalstu Ērgļu Mākslas un mūzikas skolai, mājražotājai K.Liģerei, ģimenes ārstei A.Braķei, Brāļu Jurjānu memoriālajam muzejam “Menģeļi”, Latvijas pastam, PII “Pienenīte”, Ērgļu saieta namam, Ērgļu pašvaldībai, skaistumkopšanas salonam “BUBU”, autoservisam “Saules serviss”, viesnīcai “Ērgļi”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, BENU aptiekai,  “MG Koks”, Radošās aptūpas pagalma “Tiltiņi” saimniekiem.

      Savukārt 12. klase arī apmeklēja Ogres tehnikumu, kur bija iespēja piedalīties aizraujošā diskusijā “Šodien sākas nākotne!”. Uz diskusijām tika aicinātas iedvesmojošas personības, lai kopā ar jauniešiem spriestu par tehnoloģiju nozīmi mūsdienās.

2018./2019.mācību gads

6.klases uzņēmējdarbības pieredzes pasākums