Latvijas skolas soma

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu, tādējādi dodot iespēju klātienē iepazīt un izzināt
  • Latvijas mākslas un kultūras norises
  • Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības
  • Latvijas kultūrainavu
  • kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes
  • Vēsturisko mantojumu
  • radošās industrijas.

Finansējums

“Latvijas skolas soma” piešķirtais finansējums tiek izmantots:

• kultūras un mākslas norišu apmeklējumiem mācību procesa ietvaros, sedzot ieejas biļešu, dalības maksu, transporta pakalpojumu utt. izmaksas
  • izglītības iestādēs notiekošo viesizrāžu un profesionālo radošo projektu, izrāžu, performanču, darbnīcu utt. norišu izmaksām.

skolas-soma-infografika-06.2019-v1-01

"Latvijas skolas soma" norises Ērgļu vidusskolā 2023./2024.m.g.:

• Ērgļu vidusskolā 29. novembrī pie 1.-4. klases skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās Operetes teātris . Skolēniem tika piedāvāts aizraujoši izzinošs 360° 3D videoceļojums virtuālajā realitātē. Šī bija unikāli veidota operetes izrāde, kas skatāma ar virtuālās realitātes 3D brillēm, skatītājam virtuāli nokļūstot uz VEF kultūras pils skatuves, zālē vai aizkulisēs, piedzīvojot reālas klātbūtnes efektu.
    Skolēni kopā ar populārajiem bērnu mūziklu-operešu varoņiem Karlsonu, Pauku un Šmauku ceļojuma gaitā uzzināja, ar ko operete un muzikālā teātra žanri atšķiras no dramatiskā teātra, kas ir aktiermeistarība un ko var uzskatīt par īstu horeogrāfiju, kas ir scenogrāfija un kādēļ nepieciešami rekvizīti, kurā vietā teātrī atrodas parters, bet kur balkons, kas ir mistiskās skatuves kulises un citus terminus. Atsevišķa epizode tika veltīta teātra grimam un kostīmiem.
  • 22.decembrī koncertlekcija “Ziemassvētku ekspresis”

"Latvijas skolas soma" norises Ērgļu vidusskolā 2022./2023.m.g.:

• Koncertlekcija “Es mīlu Tevi, Latvija!”, SIA AA events (14.10.2022.)
  • Animācijas filmu programma: KALADO, BIZE UN NEGUĻA, KRAUKŠĶĪTIS seanss, Latvijas Kinematogrāfistu savienība (23.12.2022.)
  • Filmu programmas “Dāsnā kino kabata” izmantošana mācību stundās “Latvijas skolas somas” ietvaros 2022./2023. gada 1.semestrī 1.-12.kl.skolēniem, Latvijas Kinematogrāfistu savienība (Viss mācību gads (dažādu filmu piedāvājums mācību stundu ietvaros)
  • Jura Podnieka studijas filmas “Mūsu barikāžu laiks” seanss– Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Dāsnā kino kabata” ietvaros (18.01.2023.)
  • Studijas “Mistrus Media” filmas “Janvāris” seanss – Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” ietvaros (26.01.2023.)
  • Programma “Stelles, audums”, SIA “Mailīšu fabrika” (13.02.2023.)
  • Studijas “Rija” filmas “Zelta zirgs” seanss – Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Dāsnā kino kabata” ietvaros (10.03.2023.)
  • Jura Podnieka studijas filmas “Jelgava 94” seanss – Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” ietvaros (06.04.2023.)
  • Tikšanās ar rakstnieci L.Pastori darbnīcā “Mākslas detektīvi”, SIA MIZOTI (21.04.2023.)
  • Studijas “Atom Art” filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” seanss – Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Dāsnā kino kabata” ietvaros (25.04.2023.)
  • Studijas “Trīs” filmas “Cilvēka bērns” seanss – Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Dāsnā kino kabata” ietvaros (28.04.2023.)
  • Studijas “Dauka” filmas “Neparastie rīdzinieki” seanss– Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Dāsnā kino kabata” ietvaros (03.05.2023.)
  • Studijas “Animācijas brigāde” filmas “Lielais Indriķis” seanss – Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” ietvaros (03.05.22023.)
  • Trickster Pictures, Deep Sea Studios, Fenixfilm filmas “Neona pavasaris” seanss – Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā” ietvaros (03.05.2023.)
  • Studijas “Dauka” animācijas filmas “Zeltītas vasaras” seanss – Latvijas kinematogrāfistu savienības projekta “Dāsnā kino kabata” ietvaros (19.05.2023.)
  • Muzeja programma. Kultūrvēsturiska programma “Senatnes pētnieks”, Valmieras muzejs (24.05.2023.)
  • Muzejpedagoģiskā nodarbība – cepuru darbnīca, SIA “Cepures pasaule” (26.05.2023.)
  • Koncertlekcija “Leģendas mūzikā”, SIA AA events (29.05.2023.)

"Latvijas skolas soma" norises Ērgļu vidusskolā 2021./2022.m.g.:

• Rūtas Dūdumas – Ķirses un Jāņa Ķirša koncertlekcija “Mūsu stāsts par Rīgu” 1.-12. klasei
  • Koncertlekcija “Sprādziens mūzikā”

Skolēnu atsauksmes lekcijai “Sprādziens mūzikā”

• Koncertlekcija “Kosmosa burvis”
  • Muzikāli izglītojoša nodarbība “No trokšņa līdz skaņdarbam”
  • Muzikāli izglītojoša nodarbība “Dziesmai pa pēdām”
  • Audiovizuāla, izglītojoša muzikāla darbnīca ritma un skaņu pasaulē
  • Muzikāla video saruna “Bungu bunkurs”

Skolēnu_atsauksmes par nodarbību “Bungu bunkurs”

"Latvijas skolas soma" norises Ērgļu vidusskolā 2020./2021.m.g.:

• Nodibinājuma “Jaunrades fonds” tiešsaites izrāde “Irānas konference” 10.-12. klasei;
  • Mikusa Abaroniņa koncertprogramma tiešsaitē “Ziemassvētki apkārt zemeslodei” 1.-9. klasei;
  • Izrāde “Īkstīte” tiešsaitē
“Latvijas skolas soma” koordinators Ērgļu vidusskolā – Klinta Ieleja